Aktualności rok 2014

Styczeń – Spotkanie podsumowujące projekt „Wieczór Pielgrzyma”

Ach co to było za wydarzenie! Ileż emocji! Foldery, artykuły w prasie i w Internecie, wywiady w radiu

Kwiecień – Targi Agrotravel – nasza Mała Ojczyzna prezentowana przez członków ŚTA „Łysogóry” i znów nasz spektakl „Wieczór Pielgrzyma”.

 

Maj – Jarmark Świętokrzyski – cukrowa wata, czarownice (choć to na Świętym Krzyżu), gliniane dzbanki, kolorowe zapaski – nasze świętokrzyskie!

 

Czerwiec – udział w Święcie Kielc ze spektaklem „Wieczór Pielgrzyma”. Danie przedstawienia w Kielcach, podczas zakończenia roku szkolnego.

 

Lipiec, Sierpień, Wrzesień, Grudzień – Wieczory, południa i ranki: …

…ze spektaklem „Wieczór Pielgrzyma”. Gdzież nas nie było?

Sabat Krajno Park Rozrywki i Miniatur,  Piknik w Baszowicach, w Kielcach, w Pawłowie, w Busku Zdrój na dożynkach wojewódzkich, w Trzciance.

Przez cały czas grupą młodzieży opiekuje się Irmina Maliszewska ze Stowarzyszenia, przygotowując ją do występów. Podczas każdego przedstawienia mówiono o pomysłodawcach, twórcach i propagatorach tradycji i kultury świętokrzyskiej, czyli o ŚTA „Łysogóry”.

 

Sierpień – Jak co roku Dymarki Świętokrzyskie i jak co roku stoimy na straży – kultury, tradycji i smaku.

 

Listopad – na Świętego Marcina najlepsza gęsina! Gratulacje dla gospodarstwa agroturystycznego „Wiśniowe wzgórze”, które przygotowało na konkurs Smaki Gęsiny roladki z piersi faszerowane borowikami podane na kaszy gryczanej z konfiturą z czerwonej szalotki oraz zupę szafranową z gołąbkami z gęsi i pęczaku. Przygotowane potrawy nie miały sobie równych zdobywając I miejsce.

 

Przez cały rok czynnie uczestniczyliśmy w spotkaniach z moderatorem w ramach projektu „Góry Świętokrzyskie Naszą Przyszłością” w wyniku czego wspólnie podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do partnerstwa, które przekształciło sie w Stowarzyszenie „Atrakcje Gór Świętokrzyskich”.   W ramach współpracy wspólnie wydaliśmy folder, przewodnik i stworzyliśmy str. internetową www.atrakcjegor.pl, goszczącą ŚTA „Łysogóry”.